Рускиот тенисер Данил Медведев ја брани титулата на турнирот во Дубаи

Од:

Рускиот тенисер Данил Медведев денеска соопшти дека ќе игра на АТП турнирот во Дубаи, кој ќе се одржи од 26 февруари до 2 март.

Медведев последен пат играше на крајот на јануари во Мелбурн во финалето на Австралија опен, каде беше поразен од Италијанецот Јаник Синер со 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3.

Рускиот тенисер поради повреда ги пропушти турнирите во Ротердам и Доха, поради што падна на четвртото место на АТП листата. Тој денеска на социјалните мрежи објави дека ќе ја брани титулата на турнирот во Дубаи.

Би можело да ве интересира

Рускиот тенисер Данил Медведев се повлече од турнирот во Доха

(ВИДЕО) Медведев на „столбот на срамот“ поради средниот прст: Ги проверував ноктите

Уште еден шок во Париз: Испадна и Медведев

Предраг Петровиќ

Шок за Медведев во Шангај

Предраг Петровиќ

Која е сопругата на рускиот тенисер која беше нерасположена во текот на целиот меч со Ѓоковиќ

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Медведев повторно со скандал: Ќе останам во тоалет да моч*м 25 минути

Предраг Петровиќ