Ѓоковиќ и Надал во прегратка: Фотографија на годината пред Ролан Гарос

Од:

Едниот си заминуваше, другиот само што пристигнуваше на тренинг, и се прегрнаа. Прегратка на двајца луѓе кои заедно со Роџер Федерер го одбележаа 21-от век на тенисот и станаа најуспешните во историјата.

Ѓоковиќ во Париз пристигна од Женева, а правец-терен, со Хамад Меѓедовиќ. Претходно Надал тренираше на Ленглен со Холгер Руне, одржа прес-конференција, а потоа „тренираше“ уште малку.

Ѓоковиќ во недела од 16 часот ќе ја одржи воведната прес-конференција во Париз, а во првото коло (вторник) ќе се сретне со Пјер-Јога Хербер од Франција.

Надал во понеделник ќе ги одмери силите со Александар Зверев.

Би можело да ве интересира

Алкараз шампион на Ролан Гарос

Алкараз го совлада Синер за големото финале на Ролан Гарос

Во историски меч до три часот наутро Ѓоковиќ направи голем пресврт и се пласираше во осминафиналето

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Руското чудо од дете блеска и на Ролан Гарос

Предраг Петровиќ

Зверев за малку избегна дисквалификација, направи нешто што не смееше

Предраг Петровиќ

Зверев го „реши“ Надал во првата рунда

Предраг Петровиќ