Два клуба од МЛС сакаат да го ангажираат Суарез

Од:

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез може да ја продолжи кариера во Америка. Според новинарот Николо Шира, за 34-годишниот Уругваец се заинтересирани два клуба од МЛС-лигата.

Претходно се дозна дека Интер Мајами е заинтересиран за потписот на Суарез.

Актуелниот договор на уругвајскиот фудбалер со Атлетико завршува во јуни 2022 година.

Суарез оваа сезона одигра 24 натпревари, постигна осум голови. Порталот Трансфермаркт го проценува играчот на 15 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Бекам: Невил ја заслужи тренерската работа во Интер

Ана Ололовска

Колумбос ја освои титулата во МЛС

Ана Ололовска

Руни може да стане главен тренер на Дерби Каунти

Ана Ололовска

Суарез одбил 32 милиони евра за 4 години во САД

Ана Ололовска

Игуаин се сели во тимот на Бекам

Ана Ололовска

Бекам преговара со Јуве за Игуаин

Ана Ололовска