Бекам преговара со Јуве за Игуаин

Од:

Сопственикот на Интер Мајами, Дејвид Бекам преговара со италијанскиот шампион Јувентус за аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин, информира „Калчо Меркато“.

Како што стана јасно во неделата, поранешниот напаѓач на Реал Мадрид и Наполи не е во плановите на новиот тренер на „бјанконерите“ Андреа Пирло. 32-годишниот Игуаин заработува 7,5 милиони евра по сезона во Торино и не е јасно дали Бекам е подготвен да му плати барем толку за натпреварите во американската МЛС лига.

Плановите на поранешниот капитен на Англија се да изгради одличен тим, полн со млади таленти и докажани играчи на европската сцена.

Би можело да ве интересира

Два клуба од МЛС сакаат да го ангажираат Суарез

Ана Ололовска

Бекам: Невил ја заслужи тренерската работа во Интер

Ана Ололовска

Колумбос ја освои титулата во МЛС

Ана Ололовска

Руни може да стане главен тренер на Дерби Каунти

Ана Ололовска

Суарез одбил 32 милиони евра за 4 години во САД

Ана Ололовска

Игуаин се сели во тимот на Бекам

Ана Ололовска