Бронзениот медал на одбојкарското СП за Германија

Одбојкарската репрезентација на Германија го освои 3.место на Мундијалот во Полска, откако вечерва во малото финале ја победи Франција со 3-0 во сетови.

Германците најубедливи беа во првиот сет препуштајќи му на противникот 21 поен. Во вториот сет беше 26:24, а два поени разлика беше и во третиот сет (25:23).

Од 20 часот и 25 минута ќе почне борбата за трофејот. Во финалниот меч ќе играат бранителот на титулата Бразил и домаќинот Полска.

Одбојкарите на Струмица поразени во првиот натпревар во Лигата на шампиони од Олимпијакос

Србија и Хрватска заеднички организатори на Светско првенство

Италијанските одбојкарки го освоија златниот медал на Олимписките игри во Париз

Француските одбојкари ја совладаа Полска и го одбранија златниот медал

Српската репрезентативка преживеала пекол: Прво ја нападнале со ножеви, па и ставиле пиштол на глава

Нов инцидент во Турција: Одбојкарки однесени во болница по нападот на навивачите