Атлетико прави рокада на позицијата лев бек

Од:

Атлетико Мадрид до крајот на преодниот рок би можел да реализира два трансфери.

dobivaj vesti na viber

Ренан Лоди е блиску до преселба во Нотингем Форест откако денеска беа финализирани последните детали. Англискиот клуб, за позајмицата ќе палти 5.000.000 евра, а следното лето под одредени услови ќе го откупи неговиот договор за 30.000.000 евра.

Позицијата на Лоди, Атлетико ќе ја пополни со Серхио Регијон.

Шпанецот не е во плановите на Антонио Конте, а според медиумите има желба да се врати во родниот град.

Тој од Реал, за 30.000.000 евра пред две години се пресели во Тотенхем.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Фернандо Торес покажа како ги направи неверојатните мускули

На Диего Симеоне не му пречи што Регуилон играл за Реал

Навивачите ги навредуваа фудбалерите на Атлетико, Ермосо втрча на трибините да се пресмета со нив

Горан Наумовски

Мората: Среќен сум во Атлетико Мадрид

Роналдо во Атлетико Мадрид, Жоао Феликс во Манчестер Јунајтед?

Јуве и Атлетико ќе играат утре, но не во Израел, туку во Торино