На Диего Симеоне не му пречи што Регуилон играл за Реал

Од:

ренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ги отфрли стравувањата дека ќе се случи бунт на навивачите на клубот доколку се реализира најавеното пристигнување на Серхио Регуилон од Тотенхем како замена за Ренан Лоди, поради тоа што Регуилон е поранешен играч на лутите градски ривали, Реал Мадрид.

dobivaj vesti na viber

Претходно, ова лето, навивачите на „рохибланкос“ луто реагираа на шпекулациите кои го поврзуваа Кристијано Роналдо со потенцијален трансфер во Атлетико, секако, поради неговата долгогодишна поврзаност со „кралевите“.

„Клубот работи за да се компензира заминувањето на Лоди, ќе видиме што ќе се случи овие четири забавни денови. Не е проблем ако некој играл за Реал Мадрид. Хуанфран помина низ Реал Мадри, исто како и Фелипе Луис, а сега се дел од историјата на овој клуб. Алваро Мората исто така игра фантастично, Љоренте ги уништи… Јас ги гледам само како фудбалери“, вели Симеоне.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Фернандо Торес покажа како ги направи неверојатните мускули

Атлетико прави рокада на позицијата лев бек

Навивачите ги навредуваа фудбалерите на Атлетико, Ермосо втрча на трибините да се пресмета со нив

Горан Наумовски

Мората: Среќен сум во Атлетико Мадрид

Роналдо во Атлетико Мадрид, Жоао Феликс во Манчестер Јунајтед?

Јуве и Атлетико ќе играат утре, но не во Израел, туку во Торино