Американска спортска ѕвезда загина во страшна сообраќајна несреќа

Од:

Во Хјустон шест лица загинаа во сообраќајна несреќа предизвикана од автомобил кој поминал на црвено светло. Поранешниот играч на НФЛ, Д.Џ. Хејден (33) е меѓу загинатите.

Тој беше избран на драфтот во 2013 година како 12-ти пик.

Во текот на својата кариера играше за Оукленд Рајдерс, Детроит Лајонс, Џексонвил Јагуарс и Вашингтон.

Хејден еднаш доживеа срцев удар во 2012 година, кога колабираше на тренинзите откако играч случајно го удрил во градите. Тогаш му беше оштетена главната вена што води до неговото срце.

Сепак, тој успеа да се опорави и подоцна ја продолжи кариерата.

Би можело да ве интересира

Излетал автомобил од патот по обиколницата во Скопје

А1он

Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски

Во сообраќајка загина 78-годишен маж од Неготино

71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка

Во Скопје автомобил тешко повреди пешак

Тројца повредени во сообраќајка во Битола