Земјотрес во Албанија

Од:

Земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала денеска напладне го погоди југоисточниот дел на Албанија.

Епицентарот на земјотресот бил на 19 километри од градот Корча, на длабочина од 12 километри, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Засега нема информации за материјална штета.

Би можело да ве интересира

Работник од Албанија падна од објект во изградба во Чаир и загина

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Земјотрес во Романија, трет во последните 24 часа

Силен земјотрес ја погоди областа во Тихиот Океан југоисточно од Нова Каледонија

Пали Колефски реизбран за градоначалник на Пустец

Горан Наумовски

Земјотрес ја погоди Хрватска