Земјотрес во Албанија

Од:

Земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала денеска напладне го погоди југоисточниот дел на Албанија.

Епицентарот на земјотресот бил на 19 километри од градот Корча, на длабочина од 12 километри, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Засега нема информации за материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес ја погоди Србија

Земјотрес во близина на Херцег Нови

Силен земјотрес ги погоди Филипините

Земјотрес со интензитет од 3,2 степени според Рихтер реистриран во подрачјето на Охрид

Земјотрес од 3,5 степени ја затресе Македонија

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер го погоди Крит