Земјотрес на југот на Србија

Од:

Земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала доцна синоќа го погоди Призрен.

Земјотресот е регистриран околу 1.44 часот на длабочина од 5 километри.

Ваков земјотрес не предизвикува штети ниту во епицентарот, но потсетува на сеизмолошката активност во Србија.

Би можело да ве интересира

Земјотрес со јачина од 6,2 степени во Гватемала

Ликвидиран е Фатон Хајризи, убиецот на српскиот полицаец

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски

Артан Хајзири тврди дека е во Германија и дека не е вмешан во убиството на српскиот полицаец

Горан Наумовски

Земјотрес во Кампанија, потресот предизвика паника во Неапол

Потрага во Србија: Артан Хајзири од Косово пукаше во двајца полицајци во Лозница

Горан Наумовски