Во Врање по масовна тепачка ранети се тројца насилници

Од:

Околу пет часот утрово во тепачка во Врање три лица се повредени од огнено оружје.

Според информациите од Вишото јавно обвинителство, во тепачката учествувале шест лица, а тројца се полесно повредени од огнено оружје.

Во тек е полициски увид на местото на инцидентот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Еден убиен, двајца ранети во стоматолошка ординација во Калифорнија

Горан Наумовски

Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во престрелка во Орландо

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце

Предраг Петровиќ

Властите во Канзас Сити открија како започнало пукањето на прославата на шампионатот

Пукање во базата на американските воздухопловни сили во Монтана

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов