Во Белград со нож убиен српски репрезентативец

Од:

Српскиот репрезентативец Стефан Савиќ е убиен во ноќта меѓу саботата и неделата на улицата Дунавска во Белград кога непознато лице со остар предмет го прободело во градите, дознава Телеграф.рс.

Друго момче С.М., се здобило со убодни рани во градниот кош и левата надколеница. Двајцата биле пренесени во Ургентниот центар, но Савиќ им подлегнал на повредите.

Како што дознава Телеграф, околу еден часот Брзата помош во Ургентниот центар донела две лица, родени 2001 и 1992 година, кои се здобиле со убодни рани на улицата Дунавска. Тие биле нападнати од две непознати лица.

Савиќ беше репрезентативец на Србија и освојувач на бронзен медал на Светското првенство IMMAFED 2023 кое лани се одржа во Тирана.

Би можело да ве интересира

Се запали воз во Белград

Горан Наумовски

Австриските власти го екстрадираат во Србија осомничениот за убиството на Нусрет Дестановиќ

Доживотен затвор за свирепиот убиец од Кочани кој со 40 убоди уби жена

Анита Петровска Рајковиќ

Словенката Сабина е пронајдена мртва, несреќната жена ја убиле нејзиниот сопруг и неговата љубовница

Во Стокхолм: Убиен е татко пред очите на неговиот син

Инцидент во Бар: Со нож го нападнал сопствениот брат, уапсен е за обид за убиство