(ВИДЕО) Вучиќ облече бел мантил и направи батерија: Горд сум што научив нешто ново

Од:

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ се сретна со српски студенти во Норвешка и по тој повод направи батерија.

Вучиќ рече дека во наредниот период ќе требаат експерти за обновливи извори на енергија.

Покрај тоа, Вучиќ облече бел мантил и како што вели „ја направил првата батерија во животот“.

„Да ми кажеше некој дека ќе успеам да направам батерија за време на мојот живот, немаше да му верувам. Горд сум што видов и научив нешто ново“, напиша Вучиќ на Инстаграм и сподели видео на кое се гледа како ја направил батеријата.

Вучиќ изјави дека  недостасуваат млади луѓе кои се во чекор со времето .

Би можело да ве интересира

Вучиќ за судењето на групата на Беливук: Знаевме дека снајперистот е за мене, Лалиќ не смее да лаже

Вучиќ за Косово: Би било добро да постигнеме најголемо можно единство, но не верувам

А1он

Вучиќ пристигна во Бугарија и се сретна со Радев: Почнува изградбата на гасниот конектор

А1он

Вучиќ и Радев утре ќе го означат почетокот на поврзувањето со гасоводот Србија – Бугарија

А1он

Земан со Вучиќ: Се обидов да ја натерам Чешка да го повлече признавањето на Косово

А1он

Курти: На Косово не постојат српски општини, Вучиќ го прекрши договорот

А1он