(ВИДЕО) „Укинувате училишта, а не реални шоуа“: Српските студенти се упатија кон Собранието

Од:

Група студенти тргнаа од Плоштадот на републиката кон Собранието на Србија, каде ќе се приклучат на протестот „Србија против насилството“.

Голем број млади се собраа денеска кај Плоштадот на републиката каде организирано тргнаа на собирот наречен „Србија против насилството“, протест кој се одржува од 18 часот пред Собранието на Србија.

Со себе носат транспаренти: „Учениците против насилството“, „Укинувате училишта, а не реални шоуа“, „Ништо не е смешно“, „Студентите не молчат“.

Би можело да ве интересира

Почнува пробното производство на српската „панда“

Уапсен уште еден соработник на Хајризи кој му помогнал да избега од затвор

Ликвидиран е Фатон Хајризи, убиецот на српскиот полицаец

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски

Артан Хајзири тврди дека е во Германија и дека не е вмешан во убиството на српскиот полицаец

Горан Наумовски

Потрага во Србија: Артан Хајзири од Косово пукаше во двајца полицајци во Лозница

Горан Наумовски