ВИДЕО: Со мерцедес влета во луѓе во Загреб, најмалку пет повредени, еден се бори за живот

Од:

Возач на Мерцедес вечерва удри во неколку пешаци на паркинг во Загреб, а потоа налетал на паркирани автомобили.

Според хрватските медиуми, пет лица се повредени. Како што извести Индекс, животот на едно лице е во опасност.

Првата брза помош пристигнала брзо, а потоа биле повикани уште три амбулантни возила, објави Индекс.хр.

Едно лице било под автомобилот и било ослободено од итната помош.

Би можело да ве интересира

Украинец во Пула преку прозорец сликал Македонка, му го зела телефонот и го натерала да ги избрише сликите

Маж од Корчула сакал да ја убие сопругата

Хрватска испраќа канадер со два екипажи во Македонија

Катерина Ѓуровски

Хрватска по одлуката на Црна Гора: Ја обезвреднувате Резолуцијата за геноцидот во Сребреница

Гори над Дубровник: Пожарот се шири со молскавична брзина

Маж и жена се убиени во Славонски Брод

Горан Наумовски