(ВИДЕО) Над 60 повредени во тешка сообраќајна во Романија

Од:

Над 60 лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа меѓу два автобуси и камион во Романија.

Сообраќајната несреќа се случила утринава на патот Е70, меѓу градовите Бујорени и Прунару. Повредените се носат со амбулантни возила во болница.

Би можело да ве интересира

Возач загина на стариот пат Ѓавато-Тополчани

Учесник во сообраќајка побегна од местото на несреќата, полицијата го приведе

А1он

Тешка сообраќајна несреќа во Струмица, повредени неколку лица

А1он

Тешко повредена малолетна девојка во сообраќајна несреќа меѓу тротинет и автомобил

А1он

Сообраќајна несреќа на експресниот пат Штип-Радовиш, повредена 21 годишна девојка

Предраг Петровиќ

Малолетник е тешко повреден во сообраќајка во скопското село Мојанци