(ВИДЕО) Избори во Србија: Истепан еден од лидерите на опозицијата

Од:

Лидерот на Движењето на слободни граѓани, Павле Грбовиќ, кој денеска беше истепан во населбата Нова Галеника, вели дека неговите напаѓачи биле во просториите на локалниот одбор на Српската напредна странка како и во просториите на месната заедница Нова Галеника.

dobivaj vesti na viber

Тој тврди дека полицијата не смее да влезе да ги идентификува. Грбовиќ беше нападнат откако налетал на млади момчиња кои со себе имале избирачки список.

Полицијата информираше дека работи на расветлување на сите околности поврзани со инцидентот во Земун, пред просториите на локалниот одбор на СНС.

Би можело да ве интересира

Брнабиќ: СНС освои мнозинство во Белград, неизвесен терминот за нова влада

Во Србија денеска повторно се гласа на 93 избирачки места

Брнабиќ е за нови избори во Белград, а не e ни против нови парламентарни избори

Вучиќ победник во првиот круг на претседателските избори во Србија

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Првични резултати од изборите во Србија: Вучиќ убедливо води

Катерина Павлова-Николовска

Србија гласаше, се чекаат резултатите

Катерина Павлова-Николовска