(ВИДЕО) Хрват збесна по поразот од репрезентацијата, па го демолираше телевизорот

Од:

Хрватска доживеа тежок пораз на почетокот на Европското првенство во Германија, што предизвика големо незадоволство кај навивачите. Очекувањата беа големи, но играчите ги разочараа своите симпатизери веќе во првиот натпревар. На социјалните мрежи се шири снимка од разочаран навивач, кој од бес го искрши телевизорот.

Овој страстен навивач, облечен во дресот на хрватската репрезентација го извадил телевизорот од дома и го искршил. Видеото набрзо стана вирално, симболизирајќи го гневот меѓу навивачите по неславниот почеток на турнирот.

Би можело да ве интересира

Украинец во Пула преку прозорец сликал Македонка, му го зела телефонот и го натерала да ги избрише сликите

Маж од Корчула сакал да ја убие сопругата

Хрватска испраќа канадер со два екипажи во Македонија

Катерина Ѓуровски

Хрватска по одлуката на Црна Гора: Ја обезвреднувате Резолуцијата за геноцидот во Сребреница

Гори над Дубровник: Пожарот се шири со молскавична брзина

Маж и жена се убиени во Славонски Брод

Горан Наумовски