(ВИДЕО) Голем пожар кај Шибеник, на терен повеќе од 50 пожарникари

Од:

Во 15.17 часот пожарникарите од Шибеник добиле дојава за пожар во Врпоље. Според противпожарната бригада на Шибеничко-книнската жупанија, на терен се 51 пожарникар со 18 возила. На копнените сили им помагаат канадери кои се испратени на местото на пожарот.

dobivaj vesti na viber

– Сега на терен се 51 пожарникар со 18 возила, а на помош се и четири канадери. Патот Врпоље-Данило е затворен, а струјата во околината е исклучена – соопштија од Жупанискиот центар 112.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: 17 лица загинаа во пожар во кинески ресторан

А1он

Се запали автомобил паркиран во гаража во Скопје

А1он

(ВИДЕО) Се запали Кинескиот телеком, кула висока 720 метри: Луѓе бегаат додека запалените остатоци паѓаат околу нив

А1он

Повеќе од илјада евакуирани поради пожар во Франција

(ВИДЕО) Пожар во фабрика за растворувачи во Милано, шестмина повредени

Притвор за маж од Кичево кој поттикнал познаник да запали викендица