(ВИДЕО) Додик од митингот во Белград: Да живее Русија

Од:

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик изјави дека Србија и Србите денеска тагуваат за загубата на децата.

„Некои мислеа дека Србија е слаба. Но Србија не е слаба, а вечерашниот собир покажува дека не сме слаби. Нашата тага е начин да бидеме уште посилни. Дојдов овде да поддржам силна, силна и стабилна Србија во име на Република Српска. Србија на чело со Александар Вучиќ“, рече тој.

Додик рече дека Србија треба и мора да се почитува, а Република Српска гледа кон Србија.

„Ние сме еден народ, Срби, и да им покажеме на сите дека нема Босанци и Срби, само Срби. Сакаме да живееме во мир, но нема да дозволиме повторно да не вовлечат во конфликти. Денес, повеќе од кога било, ние се со нашите браќа и сестри во Косово „Одамна научивме дека нема слобода без држава, а каде Србите немаат држава, немаат слобода ни тие“, посочи Додик.

Додик рече дека се посветени на Србија на чело со Александар Вучиќ.

Да живее Србија, да живее Република Српска, да живее Русија, рече претседателот на Република Српска.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Сите знаат дека Курти е виновен, но ние немаме врска со тоа, тој сака Србија и НАТО да влезат во конфликт

Вучиќ разговараше со Зеленски: Не го призна Косово, зошто да не му подадам рака

(ВИДЕО) Вучиќ: Курти од првиот ден има само една цел – крвопролевање

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Вучиќ: Ова е последната вечер на која ќе зборувам како претседател на СНС

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Вучиќ: При напад на Србите на Косово, нема да седиме со скрстени раце

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Дачиќ: Дали знаете како светот гледа на народот кој го продава својот лидер

Ана Ололовска