(ВИДЕО) Брутално е претепано момче во атинското предградие Неа Филаделфија

Од:

Грчките медиуми објавија видео од бруталното претепување на 16-годишно момче во атинското предградие Неа Филаделфија. Го претепале пет малолетници, го удирале со клоци во главата и со тупаници, изјавиле родителите на момчето.

По нападот, тинејџерот бил пренесен во болница на прегледи.

Во меѓувреме, полицијата уапсила петмина насилници, меѓу кои двајца 16-годишни тинејџери, двајца 17-годишници и еден 19-годишник.

Родителите на жртвата бараат примерна казна за уапсените.

Тепачката наводно ја предизвикала девојка која разговарала со нападнатиот тинејџер.

Би можело да ве интересира

Земјотрес го погоди денеска грчкиот остров Самос

Преспанскиот договор оспорен во предизборието, анализира грчки Катимерини

Александар Тодески

Дводневен штрајк на царинските служби во Грција

Орце Костов

По силниот земјотрес во Грција, тлото продолжува да се тресе

Два силни земјотреси ја погодија Грција

Горан Наумовски

Тело на мртов маж најдено во Јанина, околу главата и нозете му биле врзани вреќи со ѓубре

Горан Наумовски