Ужас во Босна: 14-годишник заклал шест кучиња

Од:

Во месноста Широки Бријег пред неколку дена, малолетник, брутално убил шест кучиња, пишува Кликс.

Според босаснаските медиуми, момчето има само 14 години.

Причината, наводно, била затоа што едно од кучињата претходно убило три кокошки во соседството.

Од Обвинителството за медиумите велат дека случајот не е пријавен, но ќе се истражува врз носнова на медиумските написи.

„Ќе формираме случај врз основа на натписите од медиумите и ќе го истражиме случајот“, велат од Обвинителството.

Според неофицијални информации, случајот не бил пријавен во полиција бидејќи жртвата е сосед и роднина на семејството на момчето.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Силно невреме со град ги зафати Босна и Србија

Ниту една печатница во БиХ не сака да ги печати избирачките ливчиња за претстојните избори

Во дел од Босна и Херцеговина прогласена епидемија на морбили

А1он

ВИДЕО: Силен земјотрес од 4,9 степени ја погоди Босна и Херцеговина

Катерина Ѓуровски

Земјотреси во Хрватска и во Босна

Апсења за тероризам во Сараево