Уапсена 44-годишна жена од Белград која со клоци претепа двајца полицајци

Од:

Р.Ј.(44) на 12 јануари е уапсена поради напад на службено лице во Обреновац. Како што дознава српски Телеграф, таа ги нападнала полицајците С.Н и С.Г и им нанела физички повреди.

Осомничената ги удирала полициските службеници со клоци по глава и тело.

Полицијата од Обреновац во соработка со Основното јавно обвинителство Обреновац на 12 јануари ја привела Р.Ј и и одредиле мерка притвор до 48 часа.

Таа беше обвинета и за напад на службено лице при вршење на службена должност.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

Земјотрес кај Чачак

Австриските власти го екстрадираат во Србија осомничениот за убиството на Нусрет Дестановиќ

Вучиќ: Недозволиво, ќе го гониме напаѓачите на хрватските новинари

Во Панчево нападнати четворица Хрвати и двајца Срби кои ги бранеле

Катерина Ѓуровски

Османи: Македонија е коспонзор на Резолуцијата за Сребреница, важно е Србија да гласа дека имало геноцид

Орце Костов