Уапсен e Црногорец кој сакал на улица да ја убие сопругата

Од:

Во Бијело Поље е приведен маж поради сомнение дека сторил кривично дело семејно насилство. Тој е осомничен дека во таа прилика ја претепал сопругата и и се заканил дека ќе ја убие.

– Осомничениот цел ден прво ја навредувал и вербално ја малтретирал сопругата. Потоа ја замолил да му постави нешто да јаде, а потоа почнал да ја тепа. Таа некако успеала да се ослободи и да побегне од куќата, а тој продолжил да ја брка, заканувајќи и се дека ќе и ја убие нејзе и целото семејство. Жената успеала да побегне и да повика полиција, велат истражителите.

Но, ова не е прв пат претепана жена да го пријавува сопругот во полиција, тој двапати е казнет во Судот за прекршоци.

Би можело да ве интересира

Полициска рација во просториите на црногорската Агенција за сузбивање на корупцијата

Двајца стружани оштетиле неколку возила, а нападнале и полицајци

Маж од Дебар им се заканувал на неговата мајка и на неговата малолетна сестра

Горан Наумовски

Инцидент во Бар: Со нож го нападнал сопствениот брат, уапсен е за обид за убиство

Кривична пријава за жител од Чашка кој физички ја малтретирал малолетната ќерка

Во престрелка во Црна Гора е убиен 29-годишен маж

Горан Наумовски