Тирана: Девојче на училиште е каснато од змија, итно е пренесено во болница

Од:

Во приватно училиште во Тирана вчера дошло до инцидент кога девојче било каснато од змија.

Според албанските медиуми, инцидентот се случил во областа Фарка во Тирана во основното училиште Светска академија во Тирана.

Девојчето итно било пренесено во болница за да добие лекарска помош.

„Околу 12.35 часот на Фарка во задниот дел од приватно училиште десетгодишен ученик бил каснат од змија. Малолетникот моментално е во болница, под надзор на лекар“, објави полицијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Уапсен полицаец од Албанија осомничен за низа кривични дела

Горан Наумовски

Северна Македонија ѝ го предаде на Албанија претседавањето со ПСЈИЕ

A1on

Албанското обвинителство бара 93 години затвор за шверцери на кокаин

Албанците од Косово, Македонија и Црна Гора нема да полагаат познавање на албанскиот јазик при добивање државјанство

Нови детали од последните часови на несреќната Алма која со трите деца се удави во реката Бојана

Обвинение против сопругот на Алма која со децата се удави во реката Бојана