Тешка сообраќајна несреќа на српски автобус во Унгарија:15 повредени од нив две деца

Од:

Тешка сообраќајна несреќа се случила на автопатот 53 во Унгарија, околу 5 часот утринава, кога дури 15 лица се повредени кога се превртел автобус од Србија, кој превезувал туристи од Белград, јавуваат српските медиуми. Во автобусот имало 55 патници и двајца возачи.

На два километри од Кишкунхалас, автобусот од непозната причина тргнал во спротивен правец, а потоа со полна брзина се превртел.Според унгарските медиуми, повредени се 15 лица, а 12 се веќе во болница. Брзата помош на лице место згрижила тројца.

Меѓу повредените патници има и две деца, кои исто така се пренесени во болница. Некои патници останале заробени во автобусот, па биле извлечени од пожарникарите. Сопственикот на агенцијата е на лице место, голем број патници се вратиле во Белград, а останатите продолжиле со новиот автобус.

Би можело да ве интересира

Српската полиција го ликвидира двојниот убиец во село кај Мајданпек

Предраг Петровиќ

Чувари и осуденици од Србија повредени во сообраќајка

ВМРО-ДПМНЕ: Каматната стапка на парите од Унгарија е двојно помала од еврообврзницата што ја зедоа СДСМ и ДУИ

Земјотрес ја погоди Србија

Трагедија во Грција: Се удави маж од Србија, телото пренесено во Солун на обдукција

Катерина Ѓуровски

Британија сака да биде дел од „успешната приказна на Србија“ со литиумот

Предраг Петровиќ