Студентите за утре најавија блокади во Белград, кои ќе траат 24 часа

Од:

Група студенти најавија дека утре во 12 часот ќе започнат со блокада пред Министерството за државна управа и локална самоуправа.

Како што најавија, блокадата ќе трае 24 часа.

Тие ги повикаа луѓето на социјалните мрежи да донесат шатори, ќебиња, вреќи за спиење и храна и вода.

Би можело да ве интересира

Спречен инцидент пред зградата на РТС

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Учесниците на протестот „Србија против насилството“ направија прстен околу РТС

Горан Наумовски

Којо: Ни ги украде парите и можеби ќе одговара за тоа, но ни ја украде и радоста

Горан Наумовски

Се формира прстен пред РТС, граѓани кои бараат оставка од првиот човек на националната телевизија, се слушаат извици „Вучиќ оди си“

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Илјадници граѓани излегоа на улица во Белград, се скандира „оставки, оставки“, се подготвува „прстен“ околу РТС

Горан Наумовски

ВИДЕО: Дванаесети граѓански протест во Белград, формирана и Асоцијација на слободни одборници

Сандра Бошковска