Страшна сообраќајка во Словачка: Автобус се наби во камион, се стравува дека има мртви

Од:

Во судир на автобус и камион на автопатот во Словачка има и повредени, а се стравува дека може да има и жртви.

Сообраќајната несреќа се случила утрово во близина на градот Кута во правец на Чешка.

Во несреќата учествувале камион и автобус со унгарски регистарски таблички, пишува Cas.ck.

Екипи на итната помош се на терен, а испратени се три хеликоптери.

Полицијата соопшти дека се повредени вкупно 37 лица. Според порталот Нова Час, едно лице е убиено.

Сообраќајот се пренасочува по околните патишта.

Би можело да ве интересира

Тројца повредени во сообраќајка во Битола

Три лица загинаа, а 12 се повредени на патот Прешево-Бујановац

Учесник во сообраќајка превезувал мигранти, странците избегале од местото на несреќата

А1он

Едно лице загина и тројца сe повредени во сообраќајна несреќа на преминот Стража

Тројца повредени во сообраќајна несреќа кај Виница

Загина познат хрватски олимпиец

А1он