Србин силувал деветгодишна братучетка, ќерка на неговиот вујко

Од:

Српската полиција го уапси Л.С. (23), од селото Липовац, бидејќи постои основано сомнение дека сторил кривично дело обљуба на дете.

Како што се наведува во соопштението, по приведувањето, на осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа, по што кривичното гонење против него ќе продолжи во надлежното обвинителство.

Според досегашните сознанија Л.С. е уапсен бидејќи во последните година и пол неколку пати сексуално злоставувал и експлоатирал деветгодишно девојче, ќерка на неговиот вујко, која живее во куќата до осомничениот.

Семејството го открило овој невиден случај на силување и пријавило во полициската станица, по што по наредба на Основното обвинителство во Алексинац, Л.С. е уапсен и приведен.

Би можело да ве интересира

Уапсен уште еден соработник на Хајризи кој му помогнал да избега од затвор

Малолетник од Кочани силувал малолетничка од Скопје

Струмичанец силувал малолетно лице со пречки во развојот

Горан Наумовски

Ликвидиран е Фатон Хајризи, убиецот на српскиот полицаец

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски

Артан Хајзири тврди дека е во Германија и дека не е вмешан во убиството на српскиот полицаец

Горан Наумовски