Србин направи автомобил и го продаде за 230.000 €

Од:

Драган Павловиќ од Гружа рачно изработи автомобил кој го продаде во Монте Карло за 230.000 €.

Тој има цел да направи уште две возила, а на првиот потроши осум години, со што се реализираше идејата на неговиот дедо.

Автомобилот е наречена „Фабер” (Ковач), може да забрза до 230 километри на час, а за осум секунди до 100 километри на час, го покренува мотор од Мерцедес.

Би можело да ве интересира

Силно невреме во Белград, паѓа град со големина на орев, дождот ги поплави улиците

A1on

Земјотрес на југот на Србија

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница

Таткото го убил во ходникот, а бабата и дедото додека гледале ТВ

Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Предраг Петровиќ

Прелиминарни резултати од изборите во Белград: СНС освои 64 мандати

A1on