ВИДЕО: Снимка од тепачка на матуранти од две белградски гимназии

Од:

На социјалните мрежи е објавено видео од тепачка меѓу малолетници во Звездарска Шума. Се испостави дека станува збор за матуранти во Шестата и седмата белградска гимназија.

Директорот на Шестата белградска гимназија, Радисав Милиќ и директорот на седмата белградска гимназија Мирослав Маркиќевиќ открија што му претходело на инцидентот.

„Тој ден се беше убаво во училишниот двор, децата се однесуваа соодветно, се поздравија со учителите. После тоа сами се собраа во Звездарска шума, не знам која е причината за тепачката“, рече Радисав Милиќ, директор на Шестата белградска гимназија.

Што се однесува до матурантите на седмата белградска гимназија, директорот на тоа училиште Мирослав Маркиќевиќ изјави дека нивните ученици биле љубезни додека биле во училишниот двор. Тој тврди дека не знае како се случил инцидентот во Звездарска Шума.

„Денот кога се случи инцидентот, матурантите беа во училишниот двор и овде заедно го прославуваа крајот на школувањето. Немаше музика, се беше многу пристојно и умерено, во склад со претходните настани. Поради случувањата, ни беше непримерно да славиме, тие по училиште отидоа во природа да слават. Не знам како избувнал инцидентот таму“, изјави Мирослав Маркиќевиќ, директор на Седмата управа Белград.

Би можело да ве интересира

Почнува пробното производство на српската „панда“

Две момчиња се истепале во Градскиот парк во Скопје

Уапсен уште еден соработник на Хајризи кој му помогнал да избега од затвор

Државен правобранител учествувал во тепачка на деца и возрасни во Струга, има обвинение за пет лица

Горан Наумовски

Ликвидиран е Фатон Хајризи, убиецот на српскиот полицаец

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски