Прекинато судењето на озлогласениот клан Беливук: На еден од обвинетите му се слошило

Од:

Судењето на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и членовите на нивната криминална организација денеска беше прекинато во Специјалниот суд во Белград бидејќи на еден од обвинетите му се слошило.

Станува збор за обвинетиот Немања Ѓуриќ.

Набрзо пристигнал лекар кој на пријавениот му пружил лекарска помош. Во моментов е распишана пауза, по што треба да продолжи подготвителното рочиште.

Инаку, на денешното прелиминарно рочиште адвокатите на одбраната треба да продолжат со воведните зборови, а да се прочита и второто обвинение за уште две убиства – на Никола Митиќ и Горан Михајловиќ.

Би можело да ве интересира

Беливук сонуваше да биде Легија вели човекот кој го уништи Земунскиот клан

Горан Наумовски

Обвинителката убедена дека го докажала убиството на Тот: Огласете ги за виновни

Кристијан Ландов

Исповед на мајката на Дамир Хоџиќ, жртва на Беливук: Ќе копам со раце и нозе за да ги најдам посмртните останки на мојот син

А1он

Беливук уште во 2016 година убил и запалил човек

Брнабиќ: Безбедносните служби спречија атентат на Вучиќ организиран од Беливук

А1он

Планиран атентат на Александар Вучиќ?