Одложен изборот на новата српска влада за денеска попладне

Од:

Српскиот парламент дури денеска ќе гласа за предложениот кабинет од страна на премиерот Ивица Дачиќ и за владината програма, соопштија агенциите, повикувајќи се на парламентарни извори.

Вчера почнатото заседание на парламентот траеше до раните утрински часови.

„Ќе работиме додека не се исцрпи времето за искажување на сите ставови и ќе гласаме денеска попладне“, изјави Млаѓан Динкиќ, кој е предложен за министер за економија и финансии.

Расправата за составот на новата влада почна со пет часа задоцнување и времето беше продолжено заради мноштвото процедурални проблеми.

Би можело да ве интересира

Силно невреме во Белград, паѓа град со големина на орев, дождот ги поплави улиците

A1on

Земјотрес на југот на Србија

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница

Таткото го убил во ходникот, а бабата и дедото додека гледале ТВ

Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Предраг Петровиќ

Прелиминарни резултати од изборите во Белград: СНС освои 64 мандати

A1on