Објавени прашањата на кои одговарала мајката на момчето-убиец: „Што било последното што и кажал пред да го изврши масакрот во училиштето?“

Од:

Во белградската полиција вчера била сослушана М.К.(46), мајката на момчето К.К.(13), кое е осомничено дека убил 9 ученици и чувар, а потоа ранил уште шестмина, меѓу кои и наставничката во Основното училиште „Владислав Рибникар“.

Таа беше сослушана за да се утврди дали имало запуштеност или злоупотреба на момчето, а во наредните денови ќе биде сослушана и во Првото основно јавно обвинителство.

Ова е списокот на прашања на кои одговорила мајката на момчето, а клучното е – „Што беше последното што и кажал пред да го изврши масакрот во основното училиште „Владисалв Рибникар“?

1. Колку често го гледала синот, односно со кого престојувал повеќе, со неа или со татко му?

2. Дали знаела дека одел на стрелиште?

3. Ако е така, каков бил нејзиниот став за тоа?

4. Дали се однесувал чудно?

5. Дали момчето било малтретирано и запоставено, односно дали нешто му било скратено, дали се жалел за нешто…?

6. Што е последното нешто што и го рекол пред да го изврши масакрот?

7. Дали имал трауматично искуство?

8. Каков однос имал со неа, со татко му, со семејството, со пријателите?

9. Колку знаела за неговите интереси и какви биле тие?

10. Каков однос имала со таткото?

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) „Кој е крал – убиецот Коста или жртвите“ – Ужасна игра на ТикТок, деца бираат меѓу убиецот и жртвите

Анита Петровска Рајковиќ

Вештак со стручно мислење за момчето-убиец од Врачар: „Веруваше дека е подобар од сите, а потоа стави маска“

Девојче од белградско училиште направи листа на ученици кои сака да ги убие: Покрај имињата на врсниците, таа нацртала и нож

Горан Наумовски

Објавен деталниот исказ на мајката на момчето кое го изврши масакрот во Врачар

Горан Наумовски

Предкривична постапка против мајката на детето-убиец од Врачар – се огласи Обвинителството

Катерина Павлова-Николовска

Се огласи семејството на детето-убиец од Врачар: Ова се првите зборови на неговите родители по масакрот

Катерина Павлова-Николовска