Нуркачи од српската жандармерија го пребаруваат Дунав: Исчезнаа две момчиња

Од:

Нуркачи од српската жандармерија утринава излегоа на Дунав кај Апатин да трагаат по две момчиња на возраст од 9 и 10 години кои исчезнале вчера околу 14 часот во близина на кајакарскиот клуб. Се претпоставува дека момчињата се удавиле.

На брегот е пронајдена детска облека, патики и велосипеди.

Синоќа се собраа семејства и мештани да помогнат во потрагата.

Покрај нуркачи од Жандармеријата, ангажирана е и полицијата. Потрагата е отежната поради слабата видливост и високиот водостој на Дунав.

Би можело да ве интересира

АХВ: Трипуновски повторно лажно шири паника, млекото со афлатоксин се враќа во Србија

Еден од убиените во Косово е телохранител на Вулин, тврди Приштина

А1он

Владата на Србија го прогласи 27 септември за Ден на жалост

Горан Наумовски

Во Србија: Маж нападна момчиња, па налета со автомобил да ги прегази

Горан Наумовски

Во Србија: Уапсена е голема група педофили кои демнеа жртви од три до 14 години

Експлодираше машина за производство на ракетно гориво