Манекенката Ирина Двизова и ќерката Дијана (15) се убиени во близина на хотел во Бодрум

Од:

Руската манекенка Ирина Двизова и нејзината ќерка Дијана (15) се убиени во Бодрум, а нивните тела биле пронајдени завиткани во чаршафи во близина на луксузен хотел.

Откако биле пронајдени телата, полицијата почнала да трага по нејзиниот поранешен сопруг Андреј Куслевиќ (42).

Откако семејството пријавило во полиција дека не може да стапи во контакт со нив, полицајците пронашле крв и траги од машко стапало во вилата каде што престојувале.

Кога биле пронајдени телата, на двете тела се откриени прострелни рани.

Иако не е познат мотивот за убиството, полицијата се сомнева дека зад грозоморното злосторство стои спорот на парот за старателството над синот.

Ирина во јуни побара од судот да му забрани на Андреј, кој е државјанин на Литванија, да му се приближува на синот, пишува Дејли Мејл.

Откако беа пронајдени телата на Ирина и Дијана, нејзиниот син Макар е пријавен како исчезнат.

Наводно бил во земјава со мајка му и сестра му, но сега го нема.

Турската полиција наводно побарала помош од Интерпол за да ги пронајде Куслевиќ и момчето за кое се верува дека е со него.

Ирина и нејзината ќерка биле пријавени за исчезнати пред неколку дена откако пријателите и роднините не можеле да контактираат со нив.

Нејзиниот фитнес тренер отишол во замокот и открил дека вратата била насилно отворена.

Според извештаите, Ирина, мајка на три деца, била модел и неодамна работела како агент за недвижности во Бодрум.

Нејзината ќерка беше TikToker со околу 30.000 следбеници и планираше да ги следи стапките на нејзината мајка како модел.

Руски дипломати во Турција се во контакт со органите на прогонот поради смртта на мајката и ќерката.

Би можело да ве интересира

Авганистанец е осомничен за убиството на три сексуални работнички во бордел во Виена

Горан Наумовски

Во Белград со нож убиен српски репрезентативец

Горан Наумовски

За помалку од 24 часа во Виена се убиени четири жени и едно девојче

Млад фудбалер е убиен во Сплит

Авганистанец уби три жени во Виена

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов