Ковид-19 беснее во Хрватска: Во последните 24 часа 42 починати и 2543 новозаразени

Од:

Во Хрватска во последното деноноќие има 2543 новозаразени со коронавирусот соопштија здравствените власти. Во моментов во земјата има 15 678 активни случаи од кои 1396 се на болничко лекување.

За 24 часа починале дури 42 лица. Од 25. февруари кога беше забележан првиот случај на заразата во Хрватска до денеска има вкупно 67 247 заболени, а починале 794 пациенти. Во самоизолација се 31 427 лица.

Би можело да ве интересира

Серија земјотреси во Хрватска

По наредба на Европското обвинителство, полицијата упадна во хрватското Министерство за култура

Горан Наумовски

Албански државјанин кој шверцувал хероин e уапсен на хрватската граница

Градоначалникот на Задар не дозволи концертот на Александра Пријовиќ да се одржи во тој град

Голем интерес за сезонска работа: Рекорден број на агенции за вработување странци во Хрватска

А1он

Камионџија од Македонија предизвика голема сообраќајка во Хрватска

Горан Наумовски