Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Од:

А.М.(22) од Књажевац, во семејната куќа, со ловечка пушка што ја поседувал неговиот дедо М.М.(81), од засега непозната причина ги убил дедото, 83 годишната баба и 60 годишниот татко.

Осомничениот досега не е осудуван, ниту пак е евидентиран како сторител на какво било какво кривично дело.

Неофицијално, тој на полицаецот му рекол дека убиствата ги извршил од сочувство, наведувајќи дека дедо му бил сенилен, а татко му болен.

Министерот за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави дека дваесет и двегодишниот А.М. извршил тројно убиство во семејниот дом во Књажевац.

„Дваесет и двегодишниот А.М., попладнево во семејниот дом во Књажевац изврши тројно убиство, татко му, дедо му и баба му. Дедото бил неподвижен, а таткото и бабата тешко болни. Убиството го извршил со ловечкото оружје од дедото“, потврди министерот Дачиќ.

Осомничениот веднаш бил приведен и го признал делото.

На полицијата и кажа дека повеќе не можел да се грижи за нив“, изјави Дачиќ.

Би можело да ве интересира

Уапсен уште еден соработник на Хајризи кој му помогнал да избега од затвор

Три лица загинаа во престрелка во Албанија, се трага по напаѓачите

Горан Наумовски

Три лица загинаа во престрелка во Албанија, полицијата трага по сторителите

Горан Наумовски

Ликвидиран е Фатон Хајризи, убиецот на српскиот полицаец

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски

Артан Хајзири тврди дека е во Германија и дека не е вмешан во убиството на српскиот полицаец

Горан Наумовски