Хорор во Црна Гора: За три дена пронајдени човечки скелет и две тела во фаза на распаѓање

Од:

Три скелети се пронајдени во Подгорица, Никшиќ и Сутоморе во изминатите три дена, соопшти Полициската управа на Црна Гора.

Човечки останки и лични документи на име на Божидарка Марјановиќ, која исчезна во декември 2014 година, беа пронајдени над заливот Штрбина кај Сутоморе.

Тело на машко лице во распаѓање е пронајдено кај Железнички мост во Никшиќ, а полицијата утврдува дали се работи за убиство или самоубиство.

Тело во поодмината фаза на распаѓање е пронајдено во напуштена куќа во населбата Коник во Подгорица, а идентификацијата е во тек.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ветерот за малку ќе превртеше крузер во Которскиот залив

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Црна Гора: Поплавени улици, куќи и мостови, вода влегла и во итната медицинска помош

Горан Наумовски

Црна Гора доби нова влада

Собир за поддршка на Палестина во Подгорица

Америка не сака српски партии во новата црногорска влада

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Најмалку три лица загинаа, неколку се повредени во сообраќајка на патот Цетиње – Будва

Горан Наумовски