Го нашла синот обесен во шумата, па грабнала нож и го прободела сопругот во белите дробови

Од:

Златко К.(61), кој во неделата вечерта бил прободен со нож во грбот од сопругата Томиславa откако дознала дека нивниот син се обесил, e на лекување во Сремска Каменица.

Томислава еднаш го прободела својот сопруг во грб, но се работи за тешка телесна повреда која била опасна по живот бидејќи биле зафатени аортата и белите дробови.

На нападот му претходела семејна трагедија, а според неофицијални информации, мајката го пронашла својот син Небојша К.(39) обесен во шумата зад новосадска компанија на патот Качка во новосадската населба Шангај. Се се случи во неделата навечер околу 21 часот. Кога веднаш по пронаоѓањето на мајката се нашол таткото на младиот човек, Томислава му нанела нож во грб.

Набргу потоа на лице место пристигнала полиција и брза помош. Томислава е уапсена и задржана 48 часа, а нејзиниот сопруг е пренесен во Хируршкото одделение на Клиничкиот центар во Војводина.

Како што ни рекоа од КЦВ, Златко К. по лекување е пренесен во Заводот во Сремска Каменица.

Што му претходело на одлуката на Небојша К. да си го одземе животот, како и неговата мајка да го нападне татко му, засега не е познато.

Би можело да ве интересира

Скопјанец тврдел дека сам се повредил со нож

Србин со нож ранил маж во кафеана во угостителскиот објект на бензинската пумпа во Јосифово

Горан Наумовски

Ранет маж во близина на поликлиниката Бит Пазар

Полицаец чистел пиштол, па се ранил во нога

Кумановци со нож ранија познаник, па го оставија на улица

Малолетници со нож раниле момче во Скопје, ранетиот заврши во болница