Дете загина при експлозија на мина во Турција

Од:

Едно дете загина, а друго е повредено при експлозија на мина во округот Агр, во источниот дел на Турција.

Двете овчарчиња на возраст од 10 и 12 години случајно навлегле во минско поле додека ги паселе животните.

Минското поле било означено со соодветни знаци, но децата не ги забележале.

Би можело да ве интересира

Вооружена пресметка меѓу две групи во Турција: Три лица загинаа

Горан Наумовски

ЕУ увезува руска нафта преку турските пристаништа

Турција: Едно лице е тешко повредено во експлозија во зграда

Спасени сите кои беа заробени на жичарницата во Анталија

А1он

На протестите во Турција загина маж, четири лица се повредени

Откриена причината за пожарот во ноќен клуб во Истанбул во кој загинаа 29 лица