Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница

Од:

На предлог на Третото основно јавно обвинителство во Белград, судот му одреди притвор на Б.Ж., осомничен дека и се заканувал на мајка му со смрт и физички ја нападнал.

Со оглед на тоа што стручниот психијатар дал мислење дека осомничениот е процедурално неспособен, дека е непресметлив и дека постои сериозен ризик додека е на слобода да стори ново кривично дело, тој ќе биде сместен во Специјалната затворска болница, соопшти обвинителството.

Обвинителството се сомнева дека Б.Ж. сторил кривично дело семејно насилство бидејќи во семејната куќа во Сурчин по расправија за пари и се заканувал на мајка си со смрт и ја навредувал, а потоа ја турнал од ѕид, при што таа се здобила со полесни повреди.

Би можело да ве интересира

Ликвидиран е Фатон Хајризи, убиецот на српскиот полицаец

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски

Артан Хајзири тврди дека е во Германија и дека не е вмешан во убиството на српскиот полицаец

Горан Наумовски

Потрага во Србија: Артан Хајзири од Косово пукаше во двајца полицајци во Лозница

Горан Наумовски

Шолц итно патува во Србија, ќе потпише договор со Вучиќ тврди Политико

Грозоморен случај во Србија: Татко му ги ставал на врел шпорет дланките и стапалата на синот

Катерина Ѓуровски