Бата Живојиновиќ во критична состојба

Од:

Српскиот актер Бата Живојиновиќ доживеа мозочен удар и се наоѓа во белградската болница „Свети Сава“, каде што лекарите се борат за неговиот живот.

И покрај сите напори на врвните лекари кои биле повикани, прогнозите се обесхрабрувачки.

79-годишниот актер во вторникот доживеал удар, не е во кома, но неговата здрваствена состојба е премногу сериозна, наведуваат српските медиуми повикувајќи се на извори во болницата.

Актерот боледуваше и од гангрена која пред три години ја излечи во Куба и од неа нема ни трага.

Живојиновиќ има снимено над 250 филмови и серии. Неговата најпозната улога е во филмот „Валтер го брани Сараево“ поради кој стана легенда и во Кина.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Двојно убиство во Србија: Ги заклал поранешната жена и мајка и

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Снимки покажуваат детали од грзоморното убиство во Србија

Катерина Ѓуровски

Орбан: Ќе ја загубиме Србија

Грозоморно убиство во Србија: Претепан и фрлен во бунар, најден на имотот на бившиот маж на жена со која контактирал

А1он

Европскиот парламент изгласа резолуција против Србија

Со свирежи и транспаренти конституирано српското Собрание, опозиционерите дадоа заклетва во холот