Багери го чистат просторот кај напуштената барака, родителите на Данка сè уште се во полиција

Од:

Министерот за внатрешни работи на Србија, Братислав Гашиќ повторно итно дојде во Бањско Поле, од каде исчезна двегодишната Данка Илиќ, а по неа се трага од 26 март.

Како што дознаваме, Гашиќ дошол да ги посети сите членови на екипите кои деноноќно трагаат по исчезнатото девојче.

Според известувачите од местото на настанот, во дворот пристигнале багери и друга тешка механизација го расчистуваат просторот каде, меѓу другото, има и напуштена барака.

Од синоќа на терен се специјализирани полициски екипи и пожарникари, додека според достапните информации, родителите на девојчето сè уште се во полиција која врши разговор со нив.

Би можело да ве интересира

Осомничените за убиството на Данка Илиќ по психијатриско вештачење се вратија во притвор

Почина мајката на осомничениот за убиството на малата Данка

Двајца нови сведоци ќе сведочат за исчезнувањето на малата Данка

Oсомничените за смртта на Данка може да се спасат од „тешки“ казни

Горан Наумовски

Нови детали за малата Данка: Нејзината ДНК не е пронајдена на автомобилот со кој била удрена

Таткото на Данка: Нашето најмило малечко, денес требаше да ја дуваме свеќата за твојот втор роденден

Горан Наумовски