Осомничените за убиството на Данка Илиќ по психијатриско вештачење се вратија во притвор

Од:

Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ, кои се осомничени за убиството на Данка Илиќ, во април биле испратени на психијатриско вештачење во Специјалната затворска болница во Белград, а како што дознава „Блиц“ по прегледот биле вратени во притвор.

– Вишото јавно обвинителство во Заечар се уште ги нема добиено резултатите – вели изворот на „Блиц“.

Како што напиша „Блиц“, според досега добиените резултати од вештачењето на ДНК во Вишото јавно обвинителство во Заечар, од девојчето Данка Илиќ нема биолошки траги.

Од ВЈТ во Заечар за „Блиц“ посочуваат дека во тек е вештачењето на движењето на возилото на осомничениот врз основа на ГПС уредот и се очекува записник од вештачењето.

Би можело да ве интересира

Почина мајката на осомничениот за убиството на малата Данка

Двајца нови сведоци ќе сведочат за исчезнувањето на малата Данка

Oсомничените за смртта на Данка може да се спасат од „тешки“ казни

Горан Наумовски

Нови детали за малата Данка: Нејзината ДНК не е пронајдена на автомобилот со кој била удрена

Таткото на Данка: Нашето најмило малечко, денес требаше да ја дуваме свеќата за твојот втор роденден

Горан Наумовски

Продолжен притворот на осомничените за убиството на Данка – телото на девојчето се уште не е најдено

Анита Петровска Рајковиќ