Автобус излета од автопат во Словенија, тројца загинати, неколкумина повредени

Од:

На автопатот кај Мурска Собота во Словенија, кај клучката Липовци околу 5 часот наутро се случила тешка сообраќајна несреќа во која учествувал автобус со странски регистарски таблички, јавува словенечки 24ur.com.

Три лица загинаа, а повеќе се повредени, соопшти полициската управа од Мурска Собота.

Словенечките медиуми јавуваат дека во несреќата учествувал автобус со романски регистарски таблички.

Истрагата се уште е во тек.

Би можело да ве интересира

Во Словенија брутално убиена девојка од Србија: Ја уби нејзиното момче кое два дена спиеше до нејзиното тело

Горан Наумовски

Мечка нападна маж во Словенија

Ана Ололовска

Професор во Словенија на матурската вечер шмркал кокаин во тоалет

Ана Ололовска

Ужас во Словенија: Лавина затрупа седум луѓе, маглата го отежнува извлекувањето

Елитни руски шпиони се преправале дека се семејни луѓе во Словенија

(ВИДЕО) Експлозија во фирма за пиротехника во Словенија, има загинати и повредени

Горан Наумовски