Атина: Три лица загинаа во престрелка во бродска компанија, напаѓачот се самоуби

Од:

Три лица се убиени во престрелка во просториите на бродска компанија во атинската населба Глифада, јави грчката телевизија ЕРТ, наведувајќи дека напаѓачот бил пронајден мртов и во подрумот на компанијата.

Според грчките медиуми, сторителот е 70-годишен маж, поранешен вработен во фирмата, за кој се претпоставува дека се самоубил, бидејќи до него била пронајдена карабина.

Претходно полицијата се обиде да го уапси напаѓачот, кој бил опколен во зградата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Грција, прва православна земја која дозволи истополови бракови – Лидерот на СИРЗА прослави во Геј бар

Анита Петровска Рајковиќ

Властите во Канзас Сити открија како започнало пукањето на прославата на шампионатот

Пукање во базата на американските воздухопловни сили во Монтана

Грчките земјоделци со симболични блокади на граничните премини „Ники“ и „Евзони“ со Македонија

Инцидент во црква во Хјустон, има мртви и ранети

Грчкото МНР ги известува земјите низ светот дека непроменетите македонски пасоши стануваат неважечки

А1он