ВИДЕО: Воз удри во камион што превезувал автомобили, возила летаа на сите страни

Од:

Во САД утрово по локално време воз удри во камион кој превезувал автомобили. Несреќата се случила во градот Холивуд во државата Флорида.

Камионот натоварен со автомобили бил делумно на шините и всушност не се движел во моментот на ударот. Возот се движел со значителна брзина и практично одвоил дел од камионот. Наоколу летаа автомобили.

Во несреќата нема повредени.

Би можело да ве интересира

Драма во Флорида: Се запали автомобил со деца во него, додека мајката крадела од трговскиот центар

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Жестока борба: Човек скокна на алигатор кој се појави пред училиште

(ВИДЕО) Ужас на Флорида: Алигатор му ја одгриза раката на 23-годишно момче

Романци се уапсените за кражбатата на накитот вреден еден милион долари

Флорида донесе нов закон за абортус, Белата куќа: Ова е екстремно и опасно

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Страотно семејно насилство на Флорида: тројца убени меѓу кои и дете