ВИДЕО: Воз удри во камион што превезувал автомобили, возила летаа на сите страни

Од:

Во САД утрово по локално време воз удри во камион кој превезувал автомобили. Несреќата се случила во градот Холивуд во државата Флорида.

Камионот натоварен со автомобили бил делумно на шините и всушност не се движел во моментот на ударот. Возот се движел со значителна брзина и практично одвоил дел од камионот. Наоколу летаа автомобили.

Во несреќата нема повредени.

Би можело да ве интересира

Ајкули нападнале три лица на Флорида за еден ден

Се преврте автобус со работници на Флорида, осум мртви, 45 повредени

Флорида ќе им забрани на децата под 14 години да користат социјални мрежи

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Авион се урна на автопат на Флорида, двајца мртви

(ВИДЕО) Авион се урна на камперска населба на Флорида, има мртви

(ВИДЕО) Крвава Ноќ на вештерките на Флорида: двајца мртви, 18 повредени

Катерина Ѓуровски