ВИДЕО: Трамп почна да продава патики, цената им е 400 долари

Од:

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп лансираше сопствена линија на патики со брендот Трамп на Sneaker Con, конвенција за љубителите на патики во Филаделфија.

Неговото појавување беше проследено со гласни свирења и овации откако откри пар златни патики кои се продаваат на интернет за 399 долари.

Трамп се појави на конвенцијата еден ден откако судот во Њујорк одлучи дека мора да плати казна од 355 милиони долари за лажење за вредноста на својот имот.

Се очекува Трамп да биде републикански кандидат на претседателските избори во САД во ноември.

Би можело да ве интересира

Започнува судењето на Трамп, првото судење на американски претседател во историјата

Планот на Трамп за Украина ќе започне со притисок врз Москва и Киев да преговараат

Горан Наумовски

Трамп: Врховниот суд на Аризона отиде предалеку со својата одлука за абортус

„Вашингтон пост“: Трамп би извршил притисок врз Украина да се откаже од Крим и Донбас

Кампањата на Трамп собра рекордни 50,5 милиони долари на вечера со донатори

Трамп очекува да собере 43 милиони долари на донаторската вечера