ВИДЕО: Полина Тасева ја претстави првата авторска песна „Игра“

Од:

Полина Тасева ја „размрда“ македонската сцена со својата прва авторска песна насловена како „Игра“, каде низ видео записот ни ја доловува својата енергичност, мистика и порака која гласи: „Следете си ги чувствата и впуштете се целосно во животот“.

Музиката и текстот се на Иван Петровски и Полина Тасева, аражманот е на Иван Петровски, а продуцент е Роберт Билбилов. На видеото се потпишува Владислав Гавриловски.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Фикшн“ со новата песна го враќа звукот на ’80те и ’90те години

А1он

Во Скопје почна музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска

Почнува второто издание на музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска

Нова песна на Наде Талевска Спасовска – „Оваа љубов“

Ана Ололовска

Пепа Димитрова го промовираше спотот за „Студени очи“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Лара Иванова како Алиса во земјата на чудата

Ана Ололовска